Metoda HotWash.

Pragniemy przedstawić Państwu naszą ofertę dostosowaną do wymagań spółdzielni, wspólnot i zarządców w zakresie czyszczenia elewacji zewnętrznych. Opiera się ona o nasze doświadczenia z trudnymi w czyszczeniu tynkami mineralnymi, silikonowymi, silikatowymi i akrylowymi oraz SiSi.

Polecamy mycie wypracowaną przez nas metodą HotWash polegającą na czyszczeniu wysokociśnieniowym w zakresie od 30 do 160 Mbar z podgrzaniem wody. Metoda ta jest bardzo skuteczna i nadaje się idealnie do czyszczenia mocno zabrudzonych elewacji, dzięki dobraniu odpowiednich parametrów jest bezpieczna dla mytych powierzchni.

W przypadku tej metody elewacje/instalacje myjemy z poziomu gruntu do wysokości 2m, powyżej korzystamy ze specjalistycznych podnośników do wysokości 42m. Nasze urządzenia nie potrzebują zasilania 400V. Dobierając odpowiednie końcówki myjące i parametry urządzeń jesteśmy w stanie doczyścić mocno zabrudzone powierzchnie jednocześnie nie uszkadzając powierzchni czyszczonych bez użycia specjalistycznej chemii.

Zabezpieczenie i impregnacja elewacji.

Wilgoć to najbardziej destrukcyjny czynnik dla elewacji, wpływający między innymi na występowanie grzybów i pleśni, wilgoć sprzyja ich rozwojowi, a tym samym doprowadza do większego stężenia alergenów w budynku.

Jednym z istotnych negatywnych skutków, do których przyczynia się nadmierne zawilgocenie ściany zewnętrznej, jest obniżenie jej termoizolacyjności a to z kolei wiąże się z podwyższeniem przewodności cieplnej. W rzeczywistości, obiekty zawilgocone potrzebują więcej energii do ogrzania wnętrza ponieważ pochłaniają więlkszą ilość wody.

Hydrofobizacja - proces nadawania powierzchniom lub całym przestrzeniom (strukturom wewnętrznym) materiałów hydrofilowych własności hydrofobowych tj. odpychania wody. Hydrofobizację przeprowadza się w celu zapobiegania wnikaniu wody w głąb struktury materiałów.Miarą skuteczności hydrofobizacji jest zwilżalność zabezpieczonej powierzchni (lub całej struktury wewnętrznej). Podłoża gorzej zabezpieczone łatwiej i szybciej wchłaniają wodę.

W celu zabezpieczenia elewacji proponujemy Hydrofobizację. Polega ona na natryskowym pokryciu impregnatem zabezpieczanej powierzchni. Preparat impregnujący wniknie w przypowierzchniową warstwę materiału, a po odparowaniu pozostawi w niej środek czynny, który nada im właściwości hydrofobowe.

Do zabezpieczenia elewacji po jej wcześniejszym umyciu polecamy hydrofobizujące preparaty do impregnacji elewacji z materiałów mineralnych, posiadające atesty i gwarantujące skuteczność ochrony nawet do 10 lat.

Renowacja i malowanie elewacji.

W przypadku mocno zniszczonych elewacji, oferujemy kompleksową usługę renowacyjną. Polega ona na umyciu elewacji, uzupełnieniu ubytków, impregnacji wstępnej, malowaniu i zabezpieczeniu impregnatem hydrofobizującym.

Usługę polecamy w przypadku uszkodzonych, pomazanych elewacji ...